Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

5 березня 2013 року о 12 годині у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбудеться відкриття виставки «Прихована історія: археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського 2010—2012 років» та презентація книги С. Д. Панишка, О. Є. Златогорського «Археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського в 2010—2012 роках».

Протягом сезонів 2010—2012 рр. тривали археологічні дослідження ДП «Волинські старожитності» ДП «НДЦ «ОАСУ» ІА НАНУ.

В 2010 р. було проведено роботи з розкриття східної частини фундаменту замкових мурів. Знахідки княжих часів поряд зі стінами впевнено підтверджували високий статус міста, відображений у писемних джерелах. Поодинокі знахідки ХХ ст. вважались результатом перекопу, аж поки під кінець сезону не було виявлено поховання. Після розчистки верхніх кістяків стало зрозуміло, що їх десятки, і це лише на невеликій ділянці досліджень. України на городищі в м. Володимир-Волинський. Першочерговим завданням експедиції було дослідження замку Казимира, відомого в писемних джерелах, але прихованим нашаруваннями століть.

В 1997 році на городищі проводились ексгумаційні роботи львівським обласним товариством «Пошук» спільно з Володимир-Волинським історичним музеєм. Тоді дослідники дійшли висновку, що поховані є полоненими воїнами Війська Польського, розстріляними у 1939-1940 рр. підрозділами НКВС. З огляду на цей факт до робіт було запрошено польських дослідників з Ради охорони пам’яті боротьби і мучеництва на чолі з професором А. Колою. Міжнародною експедицією за два польові сезони ексгумовано останки близько 750 жертв розстрілів.

Організаторами виставки виступили Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, Волинський краєзнавчий музей, ДП «Волинські старожитності», Володимир-Волинський історичний музей. Виставка розповідає про результати ексгумаційних робіт протягом 2010—2012 рр., розкриває перед відвідувачами основні віхи історії ще одного великого замку на Волині та страхітливого злочину, прихованих від людського ока.

Прес-центр ДП «Волинські старожитності»

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Ви знаходитесь тут: Новини Виставки Незабаром відкриється виставка про археологічні дослідження на городищі Володимира-Волинського 2010—2012 років