Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

12 лютого о 12.00 годині у приміщенні Волинського краєзнавчого музею у м.Луцьку по вулиці Шопена, 20 відбудеться відкриття виставки "Колесо історії: Дослідження ДП "Волинські старожитності" у 2014 році".

Виставка створена працівниками відділу давньої історії Волині Волинського краєзнавчого музею  та ДП "Волинські старожитності" ДП НДЦ "ОАСУ" Інституту археології НАН України, що входить до складу ВГО "Союз "Народна Пам’ять" за матеріалами розвідок, розкопок, ексгумаційних робіт на території Волинської, Рівненської, Донецької областей України та Угорщини.

Експонати виставки розповідають про спільну роботу волинських археологів з Радою Охорони Пам’яті Боротьби і Мучеництва та Фундацією Незалежності з Польщі у Володимирі-Волинському (дослідження залишків стіни замку Казимира Великого XIV ст., дослідження і егсумації польських громадян, розстріляних НКВС у 1940—1941 роках), Шацькому регіоні (пошуково-ексгумаційні роботи з метою виявлення останків польських прикордонників, що загинули у вересні 1939 р. у селищі Шацьк, селах Мельники, Піща, Грабове, Глинянка, Положеве) та на Рівненщині (пошуково-ексгумаційні роботи з метою виявлення останків польських військових і прикордонників, що загинули у вересні 1939 р. у селах Тинне і Гайки Ситенські), співпрацю з польською Фундацією культурної спадщині під час досліджень у Олиці, про дослідження та ексгумацію на Волині у Луцьку (археологічні розкопки багатошарового поселення у центрі міста по вулиці Лесі Українки, 35 та пошуково-ексгумаційні роботи на місці табору радянських військовополонених "Шталаг 365z"), Володимирі-Волинському (дослідження на Михайлівщині і у центрі міста), Ратневі (археологічні розкопки на багатошаровому поселенні в урочищі "Ріписько" та на середньовічному могильнику), Рованцях (дослідження могильника угорських воїнів IХ—Х ст.), Жидичині (дослідження гончарного горна XIV ст.), Качині (дослідження пізньосередньовічного лицарського городища), Поничеві (пошуково-ексгумаційні роботи з метою виявлення останків В.Мосійчука, розстріляного у 1943 р.), Радошині (пошуково-ексгумаційні роботи на австрійському військовому кладовищі часів Першої світової війни), Тойкуті (пошукові роботи з метою встановлення меж єврейського кладовища), роботи пошукового загону "Відродження" ДП "Волинські старожитності" у Турійському районі, участь від Державної міжвідомчої комісії у справі вшанування жертв війни, політичних репресій та депортацій в моніторингу пам’яток ІІ світової війни та ексгумації на території Угорщини, участь у гуманітарній місії "Чорний тюльпан" ВГО "Союз "Народна Пам’ять" з пошуку загиблих українських військових.

Запрошуємо всіх бажаючих на відкриття виставки!

Прес-центр ДП "Волинські старожитності"

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Ви знаходитесь тут: Новини Виставки Колесо історії: дослідження ДП "Волинські старожитності" у 2014 році