Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Голові Запорізької обласної державної адміністрації
Старуху Олександру Васильовичу

Голові Запорізької обласної ради
Жук Олені Юріївні

Як нам стало відомо, на даний час групою депутатів Запорізької обласної ради та директором Запорізького краєзнавчого музею поставлене питання про припинення існування Комунального закладу «Запорізький обласний центр охорони культурної спадщини» Запорізької обласної ради (далі Центр). Центр був створений у 2009 р. на базі Інспекції охорони пам’яток історії та культури. Діяльність Центра спрямована на реалізацію основних пам’яткоохоронних заходів — виявлення, облік, дослідження, моніторинг, популяризація об’єктів культурної спадщини.

За весь час своєї діяльності Центр сумлінно виконує свої обов’язки. Проводить інвентаризацію та паспортизацію об’єктів культурної спадщини. Здійснює заходи щодо занесення пам’яток до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, в якому Запорізька область представлена 400 об’єктами, з них 340 пам’ятки археології.

Багаторічна співпраця з істориками, краєзнавцями, археологами надала можливість накопичити базу даних, яка вкрай важлива для реалізації пам’яткоохоронної діяльності.

В умовах реалізації децентралізації, яка, на жаль, веде до знищення хоч і не досконалої, але принаймні «зрозумілої» та сталої системи охорони пам’яток у Запорізькій області, Центр виконує практичну частину, без якої неможливо збереження пам’яток. Саме Центр має стати помічником для утворених громад в частині охорони об’єктів культурної спадщини (облік, формування бази даних, надання методичної допомоги, моніторинг, популяризація культурної спадщини та її охорони).

ВГО "Спілка археологів України" стурбована ситуацією, що виникла з Центром, та закликає керівництво і Департаменту культури, туризму, національностей і релігій Запорізької обласної державної адміністрації, а також керівництво і депутатський корпус Запорізької обласної ради не допустити ліквідацію Комунального закладу «Запорізький обласний центр охорони культурної спадщини».

Схвалено на засіданні правління Спілки (Протокол № 4 від 01.03.2021 р.).

З повагою,
Голова правління Спілки,
доктор історичних наук Я. П. Гершкович

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

YouTube-канал "Історія без міфів"
розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

Проєкт "КУЛЬТУРА / UCULTURE"
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

Ви знаходитесь тут: Новини Звернення Голові Запорізької обласної державної адміністрації Старуху Олександру Васильовичу