Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Редакції “Української правди”

16.07. цього року на сайті УП була опублікована стаття Андрія Тараненка «Золото скіфів для Януковича, дари для Земляного Діда і три труни для Аттіли. Що знаходять в Україні «сірі» археологи» — https://www.pravda.com.ua/articles/2021/07/16/7300673/

Ця стаття викликала обурення всієї археологічної спільноти України та й взагалі всіх, хто знає про катастрофічний сучасний стан у галузі охорони археологічної та культурної спадщини через дії грабіжників будь-яких кольорів.

Збереження культурної спадщини напряму пов’язане з формуванням національної ідентичності і є стратегічним питанням для держави. Однак матеріал, опублікований УП, фактично популяризує розорення пам’яток через скарбошукацтво, яке позиціонується невинним хобі на рівні з риболовлею.

Матеріал шкідливий також і тим, що фактично повторює російські міфи про те, що на сході України між скіфами та часами Катерини ІІ «взагалі ніхто не жив», що є абсолютною брехнею, і спростовується численними археологічними дослідженнями.

Автор дозволяє собі оббріхувати науковців, «класифікувати» археологів на «білих», «сірих» та «чорних». Хоча археологи можуть бути лише професійними, а будь-які розкопки лише офіційними на підставі відповідних документів (Відкритого листа та дозволу МКІП). Будь-які інші дії є фактично грабунком.

Грабіжники археологічних пам'яток так само як і пропагандисти їх дій, спотворюють образ України як цивілізованої держави.

ВГО «САУ» вимагає зняти статтю Андрія Тараненка з сайту УП, як таку, що містить неправдиві свідчення, заклики до порушення пам’яткоохоронного законодавства та рекламу протизаконних дій. Також вимагаємо оприлюднити це наше звернення як доказ того, що редакція УП реально, а не формально, не поділяє позиції автора.

ВГО «САУ» завжди була й залишається відкритою для широкої дискусії, плідної співпраці з журналістами, готова надавати професійні коментарі, роз’яснення та допомогу у підготовці матеріалів. Ми не вимогаємо цензури — ми вимогаємо фахового підходу журналістів до будь-яких тем.

Прийнято на засіданні правління ВГО "Спілка археологів України" (протокол № 11 від 16.07.2021 р.)

З повагою,
Голова правління ВГО "САУ",
доктор історичних наук
Я. П. Гершкович

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

YouTube-канал "Per Áspera"
Молодий український YouTube канал, що розповідає про медицину, природничі науки, їх минуле та сучасне. Тут вам просто і цікаво розкажуть про хвороби, як вони поширювалися в світі, як хворіли та лікували в давнину чи не такі вже й далекі часи. Канал руйнує міфи про медичні знання та медичну освіту, що іноді сильно «укорінилися в свідомості». Канал буде цікавий не лише тим, хто цікавиться історією, але і тим, хто вивчає медицину, фармакологію. Адже ведучий — викладач Львівського Медичного Університету, дослідник медицини Стас Дем'янчук.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Ви знаходитесь тут: Новини Звернення Звернення САУ до редакції "Української правди"