Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

ВГО «Спілка археологів України» засуджує претензії Російської Федерації на українську культурну спадщину і закликає міжнародну спільноту долучитися до ігнорування та стигматизації усієї російської культури.

Від 2014 р. Росія веде гібридну війну проти України й українства, використовуючи зокрема й методи та інструменти гуманітарної агресії: руйнуючи, знищуючи, розкрадаючи й привласнюючи об’єкти історико-культурної та природної спадщини України. На тимчасово окупованих Росією територіях офіційні російські наукові та їх квазі-організації ведуть інформаційну війну, втілюючи імперську політику країни-терориста.

Нібито компромісний меседж від російських інтелектуалів про науку / культуру поза політикою є лише прикриттям імперського, (неоколоніального) менталітету. Після незаконної окупації Російською Федерацією територій України представники російської академічної науки систематично відвідують ці регіони.

Зокрема 2 жовтня 2022 року, після оголошення Путіним нікчемних указів про анексію чотирьох українських регіонів, відбувся візит делегації російського історичного товариства (ріт) до тимчасово окупованої частини Донецької та Запорізької областей. До складу делегації увійшли голова правління ріт Костянтин Могилевський, член президії ріт, віце-президент російської академії наук, директор інституту археології ран Микола Макаров та голова ради ріт в «республіці Крим», директор центрального музею Тавриди Андрій Мальгін.

Візит цих осіб мав на меті «інтегрувати» до російського культурного і наукового простору тимчасово окуповані території України, створити відповідні організаційні структури та залучити для цього колаборантів. Одним із напрямків їх цинічних дій стало анонсування відновлення Маріупольского краєзнавчого музею, безжалісно знищеного росіянами. Крім цього, російські археологи вже заявляють про свої права на культурну спадщину і пам’ятки України, про що недвозначно заявив директор інституту археології ран Микола Макаров, уже внесений до переліку фізичних осіб, що причетні до незаконних археологічних розкопок, досліджень об’єктів культурної спадщини, самовільного розкопування військових поховань на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя (zakon.rada.gov.ua): «Археологов всегда интересовали Приазовские степи: здесь находится знаменитый Мариупольский могильник эпохи бронзы, памятники Средневековья и многое другое. Однако начинать надо не с археологических раскопок, а с восстановления музея и создания научной инфраструктуры». Такі слова, вчинки та дії представника російської наукової спільноти є прямим відображенням «путніської імперської політики» й «русского мира».

Якщо 24 лютого Росія оприявнила цивілізованому світові своє справжнє обличчя країни-терориста, то 2 жовтня — й російська археологія остаточно скинула маски й перестала приховувати, що є лише інструментом гуманітарної агресії Росії проти України та виконавцем впровадження політичної ідеології.

Закликаємо відповідні державні органи України:
1. Накласти санкції на осіб, що сприяють російському режиму, а саме:
- Костянтина Могилевського, голову правління російського історичного товариства;
- Андрія Мальгіна, так званого «директора центрального музею Тавриди» (м.Сімферополь, АРК, Україна).
2. Відкрити кримінальні провадження проти громадян Російської Федерації та колаборантів, причетних до руйнування і розграбування об’єктів культурної спадщини, організації та проведення незаконних археологічних розкопок на тимчасово окупованих територіях і подати цих осіб у міжнародний розшук.

5.10.2022

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

Ви знаходитесь тут: Новини Звернення Зазіхання РФ на культурну спадщину України