Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

КОЛОДА Володимир Васильович

КОЛОДА Володимир Васильович (18.03.1955). У 1980 р. закінчив історичний факультет Харківського державного університету ім. М. Горького (нині — Харківський національній університет ім. В.Н. Каразіна). У 1996 р. захистив кандидатську дисертацію з археології на тему «Чорна металургія Дніпро-Донського межиріччя у другій половині I тис. н. е.»

Доцент кафедри історії України, завідувач науково-дослідною археологічною лабораторією, керівник Середньовічної археологічної експедиції Харківського національного педагогічного університету.

Є автором близько 180 робіт, серед яких 3 монографії: одна за темою дисертації (особиста), 2 — з сільського господарства ранньосередньовічного населення лісостепової частини Дніпро-Донського межиріччя (у співавторстві з С.А. Горбаненком).

Сфера наукових інтересів: господарство, матеріальна та духовна культура ранньосередньовічного населення Дніпровського Лівобережжя на Дніпро-Донського межиріччя, слов’яно-хозарські стосунки, археологічне краєзнавство, охорона та використання археологічної спадщини.

Перелік археологічних пам’яток,
досліджуваних Середньовічною археологічною експедицією:
- археологічний комплекс в с. Верхній Салтів (городище, селище, могильник, культовий комплекс);
- археологічний комплекс в с. Мохнач (городище, селища);
- археологічний комплекс Коропові Хутори (городище, селище);
- слов’яно-руській археологічний комплекс в с. Городне (городище, селище);
- слов’янське городище в с. Водяне;
- ранньосередньовічний археологічний комплекс в м. Вовчанськ (городище, селища);
- салтівських ремісничий центр (чорна металургія, гончарство) в урочищі Роганіна;
- салтівських центр чорної металургії біля с. Фащівка;
- салтівських гончарний центр в с. Шевченкове;
- салтівська селище П’ятницьке;
- селище скіфського часу Новоселівка.

Див. також сторінку В.В. Колоди на сайті Харківського обласного відділення САУ.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал озповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

Ви знаходитесь тут: Про нас Айдентика