Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Смирнов Олександр Ігорович

СМИРНОВ Олександр Ігорович

Археолог, старший викладач кафедри історії, Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського. Керівник археологічної експедиції на острові Березань, керівник археологічних практик університету.

Народився 18 травня 1981 року в місті Миколаєві.

У 1998 році закінчив загальноосвітню школу № 8 м. Миколаєва, поступив до Миколаївського педагогічного інституту на історичний факультет, який, закінчив з відзнакою у 2003 р.

Після закінчення Миколаївського державного університету працював лаборантом І категорії Інституту археології НАН України.

Із 2004 р. працює в МНУ імені В. О. Сухомлинського на посадах фахівця лабораторії археології і етнології, начальника Науково-дослідного сектору університету, викладача кафедри спеціальних історичних дисциплін, всесвітньої історії та археології, старшого викладача кафедри.

Брав участь у понад 40 археологічних експедиціях в Північно-Західному Причорномор'ї, пройшов шлях від стажера-практиканта до начальника експедиції.

Автор більше 100 наукових статей по археології Півдня України в період античності і середньовіччя.

Керівник гуртка «Археологічне краєзнавство» Миколаївського обласного Центру туризму екскурсій та учнівської молоді, постійний член жюрі обласного конкурсу захисту робіт слухачів Малої академії наук в секції «Археологія». Член головної суддівської колегії обласної першості по туризму і краєзнавству серед учнів і вчителів. З 2010 року голова спілки археологів України в Миколаївській області. З березня 2014 року проходить службу у Збройних Силах України (на посаді командира роти у 79 Миколаївській окремій аеромобільній бригаді).

Із 2015 року повернувся до викладацької та наукової діяльності.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Ви знаходитесь тут: Про нас Керівні органи