Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Яненко Анна Сергіївна

ЯНЕНКО Анна Сергіївна (08.04.1987)

Закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка 2009 р. Протягом 2009—2012 рр. навчалася в аспірантурі зазначеного університету за спеціальністю "археологія".

Від жовтня 2010 р. до березня 2013 р. працювала у Науковій бібліотеці Інституту археології НАН України.

У 2013 р. захистила кандидатську дисертацію «Археологічна діяльність музеїв радянської України (1919—1934 рр.)» Від березня 2014 р. до сьогодні працює в Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра».

Коло наукових інтересів — історія археології та музейництва України 1920—30-х рр., історія формування та доля музейних колекцій, візуальна історія міжвоєнного періоду, пропаганда й ідеологія радянської доби тощо.

Від 2010 р. бере участь у організації конференцій з історії археології, засновником яких є Інститут археології НАН України; у 2017—2018 рр. — брала участь у підготовці та проведенні конференцій з історії музейництва в Україні; від 2021 р. координує конференції з історії гуманітаристики, започатковані Національним заповідником «Києво-Печерська лавра».

У 2016 р. виступила співорганізаторкою й модераторкою Семінару з історії археології та мистецтва в Україні (з січня 2020 р. — Семінар з історії гуманітаристики в Україні). Від 2016 р. — членкиня ВГО «ІКОМ України». У 2020—2021 рр. — експертка Українського культурного фонду.

Авторка і співавторка близько ста наукових та науково-популярних робіт (kplavra-kiev.academia.edu)

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

Ви знаходитесь тут: Про нас Керівні органи