Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Черненко Олена Євгеніївна

ЧЕРНЕНКО Олена Євгеніївна

Народилась 17.11.1964 у м. Києві. Закінчила Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т. Г. Шевченка у 1987 р. У 1983—1995 рр. працювала у Чернігівському обласному історичному музеї імені В. В. Тарновського.

З 1996 р. працює в Чернігівському національному педагогічному університеті імені Т. Г. Шевченка (нині — Національний університет «Чернігівській колегіум» імені Т. Г. Шевченка) на посаді асистента, а з 2006 р. — доцента кафедри історії України, археології та краєзнавства. У 2005 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Археологічне зібрання Чернігівського державного музею (1896—1948 рр.)». З 1986 р. керує археологічними дослідженнями на території Чернігова та Чернігівської області. З 2012 р. — керівник Чернігівської, Новгород-Сіверської та Мезинської археологічних експедицій Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка. У 2011—2015 рр. — співкерівник міжнародної археологічної експедиції Конінського окружного музею (Великопольське воєводство, Польща). Автор більш ніж 200 наукових та науково-методичних робіт. Коло наукових інтересів — археологія Давньої Русі, насамперед — архітектурна археологія.

Профіль на Academia.edu

Профіль на Googl scholar

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

Ви знаходитесь тут: Про нас Керівні органи