Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Черненко Олена Євгеніївна

ЧЕРНЕНКО Олена Євгеніївна

Народилась 17.11.1964 у м. Києві. Закінчила Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т. Г. Шевченка у 1987 р. У 1983—1995 рр. працювала у Чернігівському обласному історичному музеї імені В. В. Тарновського.

З 1996 р. працює в Чернігівському національному педагогічному університеті імені Т. Г. Шевченка (нині — Національний університет «Чернігівській колегіум» імені Т. Г. Шевченка) на посаді асистента, а з 2006 р. — доцента кафедри історії України, археології та краєзнавства. У 2005 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Археологічне зібрання Чернігівського державного музею (1896—1948 рр.)». З 1986 р. керує археологічними дослідженнями на території Чернігова та Чернігівської області. З 2012 р. — керівник Чернігівської, Новгород-Сіверської та Мезинської археологічних експедицій Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка. У 2011—2015 рр. — співкерівник міжнародної археологічної експедиції Конінського окружного музею (Великопольське воєводство, Польща). Автор більш ніж 200 наукових та науково-методичних робіт. Коло наукових інтересів — археологія Давньої Русі, насамперед — архітектурна археологія.

Профіль на Academia.edu

Профіль на Googl scholar

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Ви знаходитесь тут: Про нас Керівні органи