Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Гершкович Яків Петрович

ГЕРШКОВИЧ Яків Петрович (21.08.1953). Закінчив з відзнакою історичний факультет Ташкентського державного університету (1977). Наукова ступінь — кандидат історичних наук (1993), доктор історичних наук (2017), наукове звання — старший науковий співробітник (1999), провідний науковий співробітник Інституту археології НАНУ.

Працює в штаті Інституту археології НАН України з 1977 р. Брав участь у розкопках в різних областях України. Начальник експедицій: Донецької НВК «Археолог» при ІА НАНУ (1989—1993), «Ірей» ІА НАНУ (2011—2013), Нетішинської (1998, 2016), Донецької РАСУ та ОАСУ при ІА НАНУ (2017, 2018).

У сфері безпосередніх наукових інтересів:

Проблеми археології бронзового віку та перехідного періоду до раннього залізного віку: культурогенетичні процеси, вогнища культурогенезу та їх взаємодія; формування та культурна приналежність осередків металообробки Північного Причорномор’я та їх датування; порівняльний аналіз матеріальних комплексів археологічних культур та динаміка їх змін; мережа зв’язків Північної Євразїї та їх характер; відображення давніх ритуалів та звичаїв у матеріальних залишках. Проблеми перед- та постдепозійних змін культурного шару як ознака характеру тих чи інших типів давніх пам’яток. Проблеми історії науки та професійної етики археологів.

Автор понад 120 друкованих праць, включаючи дві монографії:

Гершкович, Я. П. 2016. Суботовское городище. Київ: ІА НАНУ.

Gerškovič, Ja. P. 1999. Studien zur spätbronzeitlichen Sabatinovka — Kultur am unteren Dnepr und an der Westküste des Azovschen Meeres. Berlin: Marie Leidorf GmbH. Archäologie in Eurasien, 7.

Учасник програми наукових обмінів ім. В. Фулбрайта (США), Німецької служби наукових обмінів (DAAD, ФРН).

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 5169 3305 1813 7077
Детальніше

Інтернет-ресурси

Волинські старожитності
Сайт дочірнього підприємства «Охоронної археологічної служби України» ІА НАН України.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Ви знаходитесь тут: Про нас Керівні органи