Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Сканування книг

1. Создать папку с узнаваемым названием (латиницей; напр.: slaviane_1985).

2. Открыть профессиональный режим сканирования.

3. Настроить в нем: цвет — оттенки серого (Grayscale), разрешение — 200 dpi.

4. При сканировании: на первый файл сделать «предпросмотр», после чего можно установить «поле сканирования» (лучше с небольшим запасом по высоте). При этом важна только длина, а вот ширину выбрать по всей ширине сканера: на скорость сканирования ширина не влияет, зато сканировать будет удобнее, т. к. страничку можно будет класть где угодно, по всей ширине сканера.
ВАЖНО! Сканировать необходимо все без исключения страницы, включая пустые (если они есть).

5. Остальные сканы не нуждаются в предпросмотре: он только лишнее время занимает.

6. Сканер лучше вообще не закрывать (можно даже крышку снять), а книгу плотно придерживать рукой, или, скажем, прижимать тяжелой книгой большого формата.

7. Файлы сохранять от номера 001 (неважно, какой префикс, можно поставить просто «-», важно, чтобы цифра была трехзначной), формат *.tiff.

8. Отсканировать так все страницы от первой до последней, что входят в текстовый блок.

9. После этого, в продолжение той же нумерации перейти в режим «цветной» и отсканировать 1) первую страницу обложки; 2) ее оборотную (внутреннюю) часть; 3) оборотную (внутреннюю) часть последней страницы; 4) последнюю страницу обложки.

10. При сканировании следующего сборника вернуться к изначальным установкам (от п. 1 и ниже).

Сергей Горбаненко. м. т.: 063-321-40-62

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

Ви знаходитесь тут: Про нас Керівні органи