Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Пуголовок Юрій Олександрович

ПУГОЛОВОК Юрій Олександрович (5.09.1984).

Закінчив бакалаврат історичного факультету Полтавського державного педагогічного університету імені Володимира Короленка (2005), магістерську програму «Історія. Археологія та давня історія України» (2007) та аспірантуру Національного університету «Києво-Могилянська академія» (2010). Працював молодшим науковим, науковим та старшим науковим співробітником Центру охорони та досліджень пам’яток археології Управління культури Полтавської облдержадміністрації (2003—2014); науковий співробітник Полтавської археологічної експедиції Державного підприємства «Науково-дослідний центр "Охоронна археологічна служба України"» Інституту археології НАН України (2007—2014); молодший науковий (з 2014), науковий (з 2017), старший (2018) співробітник Відділу палеогончарства Інституту керамології — відділення Інституту народознавства НАН України; старший науковий співробітник Науково-дослідного відділу археологічної кераміки Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (з 2014). Із 2019 р. — відповідальний секретар наукового журналу «Археологічна керамологія». З 2021 р. — старший науковий співробітник ДП НДЦ ОАСУ ІА НАН України.

Керівник археологічної експедиції (з 2011), що досліджує пам’ятку національного значення — Глинський археологічний комплекс у с. Глинське Зіньківського району Полтавської області; ранньослов’янське городище поблизу Опішного (з 2017); археологічних розкопок у Полтаві та археологічних розвідок на Полтавщині. Учасник археологічних досліджень на території Полтавської області, а саме — Полтавського поселення і городища (з 1999), Глинського археологічного комплексу слов’яно-руської доби (з 1999), Більського городища (2001), міста Кременчук, пам’яток в околицях Горішніх Плавнів (кол. Комсомольська) та інших. Куратор археолого-керамологічної літньої академії в Опішному «Міжнародний літній практикум з археологічної керамології» (з 2017).

Очільник Полтавського обласного відділення Всеукраїнської громадської організації «Спілка археологів України» (з 2014), член «Конгресу українських керамологів» (з 2015). Спеціалізується в галузі слов’яно-руської археології Дніпровського Лівобережжя України. Головні напрямки наукових досліджень: будівельна справа і гончарство слов’ян додержавного періоду та часу Київської Руси; матеріальна культура населення лісостепової окраїни Литовсько-Руської держави; міська й ландшафтна археологія; археологічні реконструкції та експериментальна археологія.

Захистив кандидатську дисертацію зі спеціальності 07.00.04 «Археологія» — «Будівництво населення роменської культури Дніпровського Лівобережжя» (2013). Кандидат історичних наук (2014). Член Ученої ради Інституту керамології — відділення Інституту народознавства НАН України (з 2015). Член Національної експертної керамологічної ради щорічних Національних конкурсів публікацій на теми керамології, гончарства, кераміки в Україні «КеГоКе» (з 2014).

Автор і співавтор понад 150 наукових праць та 12 монографій, у тому числі: «Садиба літописних сіверян (за матеріалами розкопок у Полтаві)» (2005); «Будівельна справа літописних сіверян» (2016); «Історія української археологічної керамології (1991—2016) (2018)» ; у співавторстві: «Дослідження посаду літописної Лтави: Миколаївська гірка» (2008); «Дослідження посаду літописної Лтави: Інститутська гора. Частина І» (2009); «Дослідження посаду літописної Лтави: Інститутська гора. Частина ІІ» (2009); «Дослідження Полтавської фортеці: Старе місто» (2009); «Селітроварницький стан на Більському городищі» (2010); «Дослідження літописної Лтави: Іванова гора. Частина І» (2015); «Дослідження літописної Лтави: Іванова гора. Частина ІІ» (2015); «Дослідження передмість Полтавської фортеці» (2016); «Обробка кераміки в польових та камеральних умовах (методичні рекомендації). Матеріали Археолого-керамологічної літньої академії в Опішному» (2017).

Профіль на академії: https://ethnology-lviv.academia.edu/YuriyPuholovok

Профіль на Сколарі: https://scholar.google.com.ua/citations?hl=uk&authuser=2&user=ZkAfdCsAAAAJ

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

Ви знаходитесь тут: Про нас Керівні органи