Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Синиця Євген Валентинович

СИНИЦЯ Євген Валентинович (01.07.1974).

Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка у 1996 р. Того самого року вступив до аспірантури зазначеного університету за спеціальністю "археологія".

Від завершення навчання в аспірантурі (1999 р.) працює на кафедрі археології та музеєзнавства того ж університету на посаді асистента, а від 2014 р. — доцента. У 2004 р. захистив кандидатську дисертацію "Поховальний обряд слов'ян Південно-Східної Європи V—VІІ ст. н. е." Протягом 1999—2013 р. керував Канівською археологічною експедицією кафедри археології та музеєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Від 2000-х років регулярно співпрацює з різноманітними експедиціями Інститут археології НАНУ (Комсомольська ранньослов'янська експедиція, Північна постійнодіюча експедиція, Пастирська археологічна експедиція).

Коло наукових інтересів — археологія Східної та Центральної Європи І тис. н. е., насамперед проблематика, що пов'язана з питаннями походження та ранніх етапів історії слов'ян, а також взаємодії східноєвропейських варварів із середземноморським цивілізаційним осередком.

Автор та співавтор понад 30 наукових та науково-популярних робіт (archaeology.univ.kiev.ua).

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

Ви знаходитесь тут: Про нас Керівні органи