Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

ПРОТОКОЛ № 2
засідання Правління ВГО «Спілка археологів України»
від 20 грудня 2024 року

Присутні члени Правління: Є. Синиця, А. Корвін-Піотровський, Ю. Пуголовок, В. Колеснікова, О. Осаульчук, А. Яненко, М. Ільків, С. Теліженко, К. Чуєва.
Запрошені: С. Тараненко, О. Корвін-Піотровська.

СЛУХАЛИ: Пропозиція щодо започаткування проєкту реабілітації військових та їхніх родин через археологію (доповідач С. Тараненко).
УХВАЛИЛИ:
1. Погодитись із внесеною пропозицією розпочати проєкт реабілітації військових та їхніх родин через археологію та запропонованим алгоритмом дій.
2. Розпочати роботу над проєктом ВГО «Спілка археологів України» по реабілітації військових а їхніх родин з 1 січня 2025 року.
3. Прийняти як робочу назву проєкту — «Амфора-Україна».
4. Керівництво означеного проекту покласти на члена ВГО «САУ», кандидата історичних наук Сергія Тараненка.
5. С. Тараненку до 20 січня 2025 року розробити та представити на розгляд Правління ВГО «САУ» деталізований план дій першого (теоретичного) етапу проекту.

СЛУХАЛИ: Розгляд заяв про членство у ВГО «САУ».
УХАЛИЛИ:
1. На підставі надісланих заяв, погоджених керівниками відокремлених підрозділів прийняти до членів ВГО «САУ» таких осіб:
Львівський підрозділ: Н. Булик, І. Луцик, Р. Коропецький
Миколаївський підрозділ: Н. Софієнко, Д. Гембержевська
Київський міський підрозділ: О. Корвін-Піотровська.
2. Щодо кандидатури Андрій Пох, рішення про прийом відкласти до подальших консультацій з керівником Хмельницького підрозділу.

СЛУХАЛИ: Різне.
К. Чуєва: Повідомила про останні новини: появу стратегій української культури, винесення Нікосійської конвенції на ратифікацію тощо та запропонувала провести відповідні заходи за участі ВГО «САУ».
А. Корвін-Піотровський: Наголосив на черговій проблемі із видачею дозволів МКСК.
УХВАЛИЛИ:
1. Взяти інформацію до відома. Рішення про конкретні заходи за участі ВГО «САУ» приймати у робочому порядку.
2. Інформацію щодо стратегічних документів оприлюднити на ФБ сторінці ВГО «САУ».

Голова Правління Є. Синиця

Секретар Правління В. Колеснікова

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

YouTube-канал "Per Áspera"
Молодий український YouTube канал, що розповідає про медицину, природничі науки, їх минуле та сучасне. Тут вам просто і цікаво розкажуть про хвороби, як вони поширювалися в світі, як хворіли та лікували в давнину чи не такі вже й далекі часи. Канал руйнує міфи про медичні знання та медичну освіту, що іноді сильно «укорінилися в свідомості». Канал буде цікавий не лише тим, хто цікавиться історією, але і тим, хто вивчає медицину, фармакологію. Адже ведучий — викладач Львівського Медичного Університету, дослідник медицини Стас Дем'янчук.

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

Ви знаходитесь тут: Про нас Протоколи засідань Протокол засідання від 20 грудня 2024 року