Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

У 2015 році Спілка виступила співорганізатором 32 Міжнародної краєзнавчої конференції молодих учених «Наука і освіта у краєзнавчому вимірі», яка була присвячена 210-й річниці заснування Харківського університету, та III Міжнародної наукової конференції «Історія археології: міжособистісні та інституціональні комунікації» у м. Львові.

Спільними зусиллями з Інститутом археології НАН України та Історико-культурним заповідником «Більськ» проведена літня польова археологічна школа у Більську. Програма роботи включала в себе як польові археологічні дослідження, так і теоретичний лекційний блок, присвячений різноманітним проблемам історії та археології раннього залізного віку Європи.

Восени 2015 р. у Міністерстві юстиції за запитом Спілки, Інституту археології ІА НАН України та історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулося обговорення низки питань, які пов’язані з сучасним станом археологічних досліджень на території окупованої АР Крим. У обговоренні прийняли участь фахівці із Міністерства культури, Міністерства закордонних справ, Міністерства освіти на науки, Головної прокуратури України, Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, представники кримськотатарської спільноти.

На адресу Президента України П. Порошенка було надіслано звернення щодо ситуації, яка склалася з Музеєм історичних коштовностей України у зв’язку з прийняттям нової структури Національного музею історії України. Запропоновано розглянути питання про можливість надання Музею історичних коштовностей України ознак юридичної особи та статусу Національного.

У Зверненні ВГО «Спілка археологів України» до археологів Російської Федерації було наголошено на неприпустимість з їхнього боку археологічного мародерства та відповідальність за порушення норм міжнародного права та чинного українського законодавства через проведення ними археологічних розкопок на окупованій території АР Крим.

У 2015 р. було проведено перереєстрацію ВГО «Спілка археологів України» та створено її Кіровоградське (голова — к. і .н. І.А. Козир) обласне відділення.

Протягом звітного періоду постійно оновлювався сайт Спілки.

Як і у минулі роки, наша діяльність великою мірою залежала від отримання членських внесків і активності членів Спілки. Хоча тут стан речей дещо покращився, більшість місцевих осередків занедбали це питання.

На банківському рахунку Спілки:
Залишок на початок 2015 р.: 6826,91 грн.
Надійшло протягом 2015 р.: 4090,00 грн. (членські внески)
Витрати:
січень: 250,00 грн. (банківські послуги)
липень: 250,00 грн. (банківські послуги)
серпень: 1388,99 грн. (підтримка сайту, банківські послуги)
вересень: 250,00 грн. (банківські послуги)
грудень: 1119,00 грн. (допомога літній археологічній школі, підтримка доменного імені, банківські послуги)
Усього витрат: 3257,99 грн.
Залишок на кінець 2015 р.: 7658,92 грн.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

Ви знаходитесь тут: Про нас Звіти про діяльність Звіт про діяльність ВГО «Спілка археологів України» у 2015 році