Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

У 2015 році Спілка виступила співорганізатором 32 Міжнародної краєзнавчої конференції молодих учених «Наука і освіта у краєзнавчому вимірі», яка була присвячена 210-й річниці заснування Харківського університету, та III Міжнародної наукової конференції «Історія археології: міжособистісні та інституціональні комунікації» у м. Львові.

Спільними зусиллями з Інститутом археології НАН України та Історико-культурним заповідником «Більськ» проведена літня польова археологічна школа у Більську. Програма роботи включала в себе як польові археологічні дослідження, так і теоретичний лекційний блок, присвячений різноманітним проблемам історії та археології раннього залізного віку Європи.

Восени 2015 р. у Міністерстві юстиції за запитом Спілки, Інституту археології ІА НАН України та історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулося обговорення низки питань, які пов’язані з сучасним станом археологічних досліджень на території окупованої АР Крим. У обговоренні прийняли участь фахівці із Міністерства культури, Міністерства закордонних справ, Міністерства освіти на науки, Головної прокуратури України, Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, представники кримськотатарської спільноти.

На адресу Президента України П. Порошенка було надіслано звернення щодо ситуації, яка склалася з Музеєм історичних коштовностей України у зв’язку з прийняттям нової структури Національного музею історії України. Запропоновано розглянути питання про можливість надання Музею історичних коштовностей України ознак юридичної особи та статусу Національного.

У Зверненні ВГО «Спілка археологів України» до археологів Російської Федерації було наголошено на неприпустимість з їхнього боку археологічного мародерства та відповідальність за порушення норм міжнародного права та чинного українського законодавства через проведення ними археологічних розкопок на окупованій території АР Крим.

У 2015 р. було проведено перереєстрацію ВГО «Спілка археологів України» та створено її Кіровоградське (голова — к. і .н. І.А. Козир) обласне відділення.

Протягом звітного періоду постійно оновлювався сайт Спілки.

Як і у минулі роки, наша діяльність великою мірою залежала від отримання членських внесків і активності членів Спілки. Хоча тут стан речей дещо покращився, більшість місцевих осередків занедбали це питання.

На банківському рахунку Спілки:
Залишок на початок 2015 р.: 6826,91 грн.
Надійшло протягом 2015 р.: 4090,00 грн. (членські внески)
Витрати:
січень: 250,00 грн. (банківські послуги)
липень: 250,00 грн. (банківські послуги)
серпень: 1388,99 грн. (підтримка сайту, банківські послуги)
вересень: 250,00 грн. (банківські послуги)
грудень: 1119,00 грн. (допомога літній археологічній школі, підтримка доменного імені, банківські послуги)
Усього витрат: 3257,99 грн.
Залишок на кінець 2015 р.: 7658,92 грн.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Ви знаходитесь тут: Про нас Звіти про діяльність Звіт про діяльність ВГО «Спілка археологів України» у 2015 році