Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

У 2016 р. ВГО «Спілка археологів України» продовжила роботу з популяризації та розвитку вітчизняної археології.

У звітному році було проведено перереєстрацію організації. Було виділено кошти для огранізації наукової конференції студентів, аспірантів і молодих науковців «Археологічні студії: здобутки та перспективи — 2016», яка проходила у січні 2016 р. на базі кафедри археології Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Попри всі економічні складнощі, спільними зусиллями Інституту археології НАН України, ВГО «Спілка археологів України» та історико-культурного заповідника «Більськ» було проведено літню польову археологічнцу школу у Більську. Програма роботи Школи була розрахована на період з 19 липня по 15 серпня 2016 року та включала в себе як польові археологічні дослідження, так і теоретичний лекційний блок, присвячений різноманітним проблемам історії та археології раннього залізного віку Європи, питанням антропології, археологічної методології, пам’яткоохоронної діяльності. До роботи літньої польової археологічної школи долучилися представники 4 вищих учбових закладів України (Дніпропетровський національний університет ім. О.. Гончара, Київський національний університет культури і мистецтв, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури). До всіх них долучилися молоді аспіранти, представники провідних вітчизняних закладів культури та освіти. Разом — понад 55 чоловік.

Під час роботи польової школи було проведено зйомки науково-популярного фільма “Скіфія — царство курганів” разом зі студією Wild Fox Film. Фільму вже загальнодоступний у мережі (youtube.com).

Протягом звітного періоду сайт Спілки оновлювався (нові видання у віртуальній бібліотеці та найважливіші новини). Члени Спілки відповідали на звернення громадян з різних питань, що надходили на електронну адресу Правління.

Активно працюють сторінки Спілки у соціальних мережах (facebook, vkontakte).

ЗАЯВИ, ЗВЕРНЕННЯ

1. САУ звертався до Міністерства культури України з критичними висновками щодо проекту Закону України "Про охорону і збереження нерухомої культурної спадщини". Зокрема науважено про те, що робота над проектом цього Закону здійснювалася в непублічний спосіб. Попри попередні домовленості, до розроблення проекту не були залучені представники САУ.

2. За ухвалою Правління ВГО САУ, членом-кореспондентом НАНУ Г.Ю. Івакінім підписані листи до Президента України та Президента НАНУ, до міністра фінансів України про недостатнє фінансування науки взагалі і археології зокрема.

3. Після надання Міністерством культури України дозволу на тимчасове вивезення з України приватної археологічної колекції музею "Платар" для експонування її в музеї-замку князів Поморських у Республіці Польща, оприлюднено Відкритого листа ВГО САУ щодо неприпустимості легалізації археологічних колекцій, здобутих сумнівним шляхом.

4. ВГО САУ відреагувала на плани проведення під Києвом зльоту скарбошукачів (Комрад-Фест) заявою про неприпустимість пропаганди скарбошукацтва в Україні у будь якому вигляді.

ЗАСІДАННЯ

02.06. на спільному засіданні Вченої ради ІА НАНУ та ВГО САУ відбулася презентація звіту моніторингової місії за результами польових досліджень стану захисту та охорони археологічних пам’яток в Станично-Луганському, Новоайдарському, Попаснянському районах та м. Лисичанськ Луганської області, включаючи зону АТО. З доповідямии виступили О. Біда (Хельсинська группа з прав людини, International partnership for Human rights), С. Теліженко (ІА НАН України, САУ), Д. Коваль (Національний університет "Одеська юридична академія").

РІЗНЕ

1. Оголошено про збір даних до науково-популярної книги "Чверть століття української археології: досягнення та відкриття", яка буде присвячена найважливішим і найяскравішим відкриттям українських археологів за роки незалежності (Д. Гречко).

2. Надавались рекомендацій листи для участі у конкурсів на посаду директорів обласних краєзнавчих музеїв.

3. Підтримано концепцію створення "Музею степового кургану" у Запорозькій області (В.Ю. Мурзін).

ФІНАНСИ

Залишок коштів на 01.01.2016: 7658,92 грн.

Надійшло протягом 2016 р.: 12580,00 грн. (з них 10000,00 — цільова благодійна допомога; 2580,00 — членські внески).

Витрачено протягом 2016 р.: 14375,71 грн. (1640,00 — послуги банку; 1500,00 — екскурсійні послуги; 1235,71 — послуги інтернет-провайдера; 10000,00 грн. — друк видання «Археологічні дослідження в Україні 2015 р.).

Залишок коштів на 31.12.2016 р.: 5863,21 грн.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

Ви знаходитесь тут: Про нас Звіти про діяльність Звіт про діяльність ВГО «Спілка археологів України» у 2016 р.