Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

2011 рік став для нашої організації роком визначення пріоритетів у діяльності і становлення як повноцінної потужної громадської організації. Найперше, з цим нам довелося стикнутися фактично з моменту заснування — це пам’яткоохоронна діяльність. Єдиним блоком тут можна представити моніторинг низки законів починаючи від Закону про містобудівну діяльність і закінчуючи Законом про культурну спадщину. Спілка археологів України протягом першого півріччя проводила активну роботу проти впровадження у дію горезвісного Закону про містобудівну діяльність. Результатом такої нашої позиції стало пом’якшення формулювань щодо археологічних експертиз, залишення їх обов’язковими процедурами і залучення широкої громадськості до відстоювання нашої національної спадщини, у тому числі і археологічної. Ми протягом року брали участь у низці громадських обговорень і круглих столів, які організовувалися Міністерством будівництва, Київською адміністрацією, громадськими організаціями, засобами масової інформації та ін. Наразі ми продовжуємо моніторинг підзаконних актів, що вводяться у дію у пакеті цього закону, а також стежимо за впровадженням інших законів, які безпосередньо стосуються або можуть безпосередньо вплинути на збереження пам’яток археології.
Протягом всього року ми за допомогою широкої громадськості проводили нагляд за використанням пам’яток археології в Україні (інформація про порушення розміщена на нашому сайті: Волинське, Київське обласне, Миколаївське місцеві відділення). Найгучнішою у цілій низці виявлених кричущих порушень законодавства стала ситуація у Києві навколо Десятинної церкви. Наразі питання будівництва на фундаментах Десятинки є закритим. Аналізуючи інформацію з усіх куточків України, що ми отримували протягом року, можна констатувати, що основна проблема із збереження пам’яток полягає у відсутності відповідальності чиновників у ввіреній ним сфері діяльності. Наразі ми маємо лише поодинокі судові рішення, винесені протягом року, щодо порушень пам’яткоохоронного законодавства, які скорше є винятком із правила.
Ще одною темою, яка активно піднімалася Спілкою цього року стали приватні колекції, їх зв’язок із пограбуванням археологічних пам’яток і позиція держави з цього приводу. Наразі цю тему не закрито, вона дискутується, а ми продовжуємо моніторинг законодавства з цього питання.
Другим напрямом нашої діяльності цього року стала підтримка наших колег. Було проведено низку заходів на підтримку археологічних установ і організацій, у тому числі з приводу виселення зі свого приміщення Подільської постійно діючої експедиції. Ми надали нашим членам право користування науковою бібліотекою і архівом Інституту археології, запровадили традицію публікації кандидатських дисертації, захищених зі спеціальності археологія, стали співорганізаторами кількох наукових конференцій (Київ, Біла Церква).
У 2011 році кількість наших членів збільшилась на сто чоловік, з’явилося нове регіональне відділення — Запорізьке, очолюване нашим знаним археологом В.Ю. Мурзіним. Крім того, низка місцевих відділень провела заходи із заохочення своїх членів до активної роботи (Волинь, Львів).
2011 рік також став роком виходу нашої організації на міжнародну арену. Окрім того, що ми стали колективним членом Українського комітету ICOMOS, ми ще розпочали співробітництво і обмін інформацією із Європейською асоціацією археологів та Російським товариством захисту археологічної спадщини «Аматор». Також протягом року було налагоджено співробітництво із засобами масової інформації, громадськими діячами і владними структурами.
Детальну інформацію про нашу діяльність розміщено на нашому офіційному сайті.

Голова спілки, докт. іст. наук, професор

Д.Н. Козак

Секретар, канд. іст. наук

Е.А. Кравченко

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Ви знаходитесь тут: Про нас Звіти про діяльність ЗВІТ правління Спілки археологів України про діяльність у 2011 році