Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

САМЧЕНКО Олександр

САМЧЕНКО Олександр

На російсько-українській війні загинув солдат Олександр Самченко зі Звенигородщини.

Олександр Самченко народився в селі Неморож. У 2001 році почав навчатися в першому класі місцевої школи. Після закінчення дев’ятого класу, продовжив навчання в Звенигородській ЗОШ № 2.

Після закінчення школи, отримавши високі бали ЗНО, поступив на історичний факультет, кафедри археології та музеєзнавства Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка. Неодноразово брав участь в археологічних експедиціях.

У 2014 році він став учасником Революції Гідності. Закінчивши навчання в 2018 році, воював в зоні ООС.

В жовтні 2020 року балотувався на депутата до Звенигородської міської ради.

Коли почалося повномасштабне вторгнення, пішов добровольцем на фронт. Воював у складі 72 ОМБ імені Чорних Запорожців. Був старшим стрільцем другого мотопіхотного взводу першої мотопіхотної роти мотопіхотного батальйону. Отримав Подяку від генерала Залужного «За участь у здійсненні заходів забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях…».

З 4 лютого 2023 року вважався зниклим безвісти в районі Вугледару, Донецької області.

Захиснику було 28 років.

За інформацією Неморозької гімназії

Джерело

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

Ви знаходитесь тут: Війна і ми Вічна пам'ять