Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

САМЧЕНКО Олександр

САМЧЕНКО Олександр

На російсько-українській війні загинув солдат Олександр Самченко зі Звенигородщини.

Олександр Самченко народився в селі Неморож. У 2001 році почав навчатися в першому класі місцевої школи. Після закінчення дев’ятого класу, продовжив навчання в Звенигородській ЗОШ № 2.

Після закінчення школи, отримавши високі бали ЗНО, поступив на історичний факультет, кафедри археології та музеєзнавства Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка. Неодноразово брав участь в археологічних експедиціях.

У 2014 році він став учасником Революції Гідності. Закінчивши навчання в 2018 році, воював в зоні ООС.

В жовтні 2020 року балотувався на депутата до Звенигородської міської ради.

Коли почалося повномасштабне вторгнення, пішов добровольцем на фронт. Воював у складі 72 ОМБ імені Чорних Запорожців. Був старшим стрільцем другого мотопіхотного взводу першої мотопіхотної роти мотопіхотного батальйону. Отримав Подяку від генерала Залужного «За участь у здійсненні заходів забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях…».

З 4 лютого 2023 року вважався зниклим безвісти в районі Вугледару, Донецької області.

Захиснику було 28 років.

За інформацією Неморозької гімназії

Джерело

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

YouTube-канал "Per Áspera"
Молодий український YouTube канал, що розповідає про медицину, природничі науки, їх минуле та сучасне. Тут вам просто і цікаво розкажуть про хвороби, як вони поширювалися в світі, як хворіли та лікували в давнину чи не такі вже й далекі часи. Канал руйнує міфи про медичні знання та медичну освіту, що іноді сильно «укорінилися в свідомості». Канал буде цікавий не лише тим, хто цікавиться історією, але і тим, хто вивчає медицину, фармакологію. Адже ведучий — викладач Львівського Медичного Університету, дослідник медицини Стас Дем'янчук.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

Ви знаходитесь тут: Війна і ми Вічна пам'ять