Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

СІРКО Олександр

СІРКО Олександр

Сірко Олександр Віталійович 6.3.74 р. н. З 1981 по 1989 р. навчався в школі № 59 м. Київ. З 2000 по 2008 рр. приймав активну участь в роботі Житомирської археологічної експедиції Інституту археології НАН України. Приймав участь у розкопках літописного Коростеня та Возвягля. Пройшов курси реставрації металу. Реставрував та консервував знахідки: робота починалась ще в польовій камеральній лабораторії та закінчувалась в Інституті. Маючи не аби який хист у реставрації проводив експерименти з відтворення стародавніх технологій. Експериментував із виготовленням натурних реплік ювелірних виробів з Іскоростеня. З 2005 по 2008 р. — співробітник ІА НАН України. Спеціалізувався на дослідженні давньоруської ювелірної техніки. Поступив на заочне відділення історичного факультету Київського Славістичного університету. Багато разів обговорювали з ним тему майбутньої кандидатської дисертації. Шкодую, що він не зміг довести свої плани до завершення. Життя завжди вносить своє коригування. За час роботи в Житомирській експедиції та Інституті археології Саша зробив досить багато і в плані камеральної обробки і під час польових робіт. Після 2008 р. працював в багатьох інших археологічних експедиціях. З початку повномасштабного вторгнення пішов захищати рідну Україну стрільцем кулеметного взводу. Брав участь у боях в м. Бахмут. Отримав поранення та контузії. Загинув під час ракетного обстрілу м. Куп’янськ. Похований у рідному м. Вишневе. На фото Саша на конференції в м. Коростень.

Андрій Петраускас

Вишнева міська громада

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Археологія Дубенщини
Сайт присвячений археології та історії м. Дубна і Дубенського району Рівненської області, а також близьких територій (Віталій Ткач).

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

Проєкт "КУЛЬТУРА / UCULTURE"
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Ви знаходитесь тут: Війна і ми Вічна пам'ять