Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

СІРКО Олександр

СІРКО Олександр

Сірко Олександр Віталійович 6.3.74 р. н. З 1981 по 1989 р. навчався в школі № 59 м. Київ. З 2000 по 2008 рр. приймав активну участь в роботі Житомирської археологічної експедиції Інституту археології НАН України. Приймав участь у розкопках літописного Коростеня та Возвягля. Пройшов курси реставрації металу. Реставрував та консервував знахідки: робота починалась ще в польовій камеральній лабораторії та закінчувалась в Інституті. Маючи не аби який хист у реставрації проводив експерименти з відтворення стародавніх технологій. Експериментував із виготовленням натурних реплік ювелірних виробів з Іскоростеня. З 2005 по 2008 р. — співробітник ІА НАН України. Спеціалізувався на дослідженні давньоруської ювелірної техніки. Поступив на заочне відділення історичного факультету Київського Славістичного університету. Багато разів обговорювали з ним тему майбутньої кандидатської дисертації. Шкодую, що він не зміг довести свої плани до завершення. Життя завжди вносить своє коригування. За час роботи в Житомирській експедиції та Інституті археології Саша зробив досить багато і в плані камеральної обробки і під час польових робіт. Після 2008 р. працював в багатьох інших археологічних експедиціях. З початку повномасштабного вторгнення пішов захищати рідну Україну стрільцем кулеметного взводу. Брав участь у боях в м. Бахмут. Отримав поранення та контузії. Загинув під час ракетного обстрілу м. Куп’янськ. Похований у рідному м. Вишневе. На фото Саша на конференції в м. Коростень.

Андрій Петраускас

Вишнева міська громада

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Ви знаходитесь тут: Війна і ми Вічна пам'ять