Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

СІРКО Олександр

СІРКО Олександр

Сірко Олександр Віталійович 6.3.74 р. н. З 1981 по 1989 р. навчався в школі № 59 м. Київ. З 2000 по 2008 рр. приймав активну участь в роботі Житомирської археологічної експедиції Інституту археології НАН України. Приймав участь у розкопках літописного Коростеня та Возвягля. Пройшов курси реставрації металу. Реставрував та консервував знахідки: робота починалась ще в польовій камеральній лабораторії та закінчувалась в Інституті. Маючи не аби який хист у реставрації проводив експерименти з відтворення стародавніх технологій. Експериментував із виготовленням натурних реплік ювелірних виробів з Іскоростеня. З 2005 по 2008 р. — співробітник ІА НАН України. Спеціалізувався на дослідженні давньоруської ювелірної техніки. Поступив на заочне відділення історичного факультету Київського Славістичного університету. Багато разів обговорювали з ним тему майбутньої кандидатської дисертації. Шкодую, що він не зміг довести свої плани до завершення. Життя завжди вносить своє коригування. За час роботи в Житомирській експедиції та Інституті археології Саша зробив досить багато і в плані камеральної обробки і під час польових робіт. Після 2008 р. працював в багатьох інших археологічних експедиціях. З початку повномасштабного вторгнення пішов захищати рідну Україну стрільцем кулеметного взводу. Брав участь у боях в м. Бахмут. Отримав поранення та контузії. Загинув під час ракетного обстрілу м. Куп’янськ. Похований у рідному м. Вишневе. На фото Саша на конференції в м. Коростень.

Андрій Петраускас

Вишнева міська громада

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Ви знаходитесь тут: Війна і ми Вічна пам'ять