Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

КОВАЛЬ Олександр

КОВАЛЬ Олександр

Народився 17 жовтня 1982 р. на Київщині в родині вчителів. В 2000 р. закінчив Обуховицьку середню школу. В тому ж році поступив на перший курс НПУ ім. Драгоманова, який закінчив в 2005 р. З 2005 року працював у відділі давньоруської та середньовічної археології Інституту археології НАН України. З 2007 р. виконував обов’язки заступника Житомирської археологічної експедиції. З 2005 по 2008 р. навчався в аспірантурі. Тематика наукових інтересів пов’язана з виготовленням та обробкою заліза в давньоруський період. Приймав участь в розкопках давньоруського Вишгорода, Іскоростеня, городища в м. Олевськ та інших пам’яток слов’янського та давньоруського періодів. Брав участь також в багатьох розкопках рятівного характеру. Природжений польовик який любив і вмів працювати в полі. Прискіпливо працював як із знахідками так із креслениками. Разом проводили пошуки покладів болотного заліза на Київщині та Житомирщині, будували репліки горнів, сперечались з кумом про бортництво і можливості його експериментального дослідження, варили на камінні перший бортний мед. Частина спільних статей, на жаль, на сьогодні ще так і не вийшла.

Загинув під Куп’янськом 3—4 грудня 2023 р.

Андрій Петраускас

Історичний факультет УДУ імені Михайла Драгоманова

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

YouTube-канал "Per Áspera"
Молодий український YouTube канал, що розповідає про медицину, природничі науки, їх минуле та сучасне. Тут вам просто і цікаво розкажуть про хвороби, як вони поширювалися в світі, як хворіли та лікували в давнину чи не такі вже й далекі часи. Канал руйнує міфи про медичні знання та медичну освіту, що іноді сильно «укорінилися в свідомості». Канал буде цікавий не лише тим, хто цікавиться історією, але і тим, хто вивчає медицину, фармакологію. Адже ведучий — викладач Львівського Медичного Університету, дослідник медицини Стас Дем'янчук.

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

Ви знаходитесь тут: Війна і ми Вічна пам'ять