Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

КОВАЛЬ Олександр

КОВАЛЬ Олександр

Народився 17 жовтня 1982 р. на Київщині в родині вчителів. В 2000 р. закінчив Обуховицьку середню школу. В тому ж році поступив на перший курс НПУ ім. Драгоманова, який закінчив в 2005 р. З 2005 року працював у відділі давньоруської та середньовічної археології Інституту археології НАН України. З 2007 р. виконував обов’язки заступника Житомирської археологічної експедиції. З 2005 по 2008 р. навчався в аспірантурі. Тематика наукових інтересів пов’язана з виготовленням та обробкою заліза в давньоруський період. Приймав участь в розкопках давньоруського Вишгорода, Іскоростеня, городища в м. Олевськ та інших пам’яток слов’янського та давньоруського періодів. Брав участь також в багатьох розкопках рятівного характеру. Природжений польовик який любив і вмів працювати в полі. Прискіпливо працював як із знахідками так із креслениками. Разом проводили пошуки покладів болотного заліза на Київщині та Житомирщині, будували репліки горнів, сперечались з кумом про бортництво і можливості його експериментального дослідження, варили на камінні перший бортний мед. Частина спільних статей, на жаль, на сьогодні ще так і не вийшла.

Загинув під Куп’янськом 3—4 грудня 2023 р.

Андрій Петраускас

Історичний факультет УДУ імені Михайла Драгоманова

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

Ви знаходитесь тут: Війна і ми Вічна пам'ять