Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

СМІРНОВ Антон

9 березня 2024 року поблизу Георгіївки Донецької області під час відбиття штурму загинув випускник нашої кафедри Антон Смірнов.

З 2001 року Антон брав участь в археологічних експедиціях, після чого вступив до МП «Археологія» НаУКМА, яку закінчив у 2005 році.

До 2006 року працював у експедиціях кафедри археології НаУКМА, Інституту класичної археології (Остін, Техас, США) та Інституту археології НАН України у Херсонській, Київській областях та Києві.

З 2007 року Антон працював у креативній сфері: фотографія, графіка, відео, дизайн, медіа-кампанії, письменництво. Як митець долучився до створення та був членом групи «Худрада». Креативний доробок Антона:
- проєкт «Папір А4, кулькова ручка» («Kyiv-Fine-Art» Gallery): графіка; у співпраці з Ксенією Гнилицькою (2007);
- проєкт «Nude Truth» («Kyiv-Fine-Art» Gallery): графіка; у співпраці з Ксенією Гнилицькою (2008);
- соціальний медіа-проєкт «Рімейк»: об’єкти, медіа-кампанія, майстер-класи про вторинне використання сміття, у співпраці з Ксенією Гнилицькою (2009);
- соціальний фотопроєкт «The group hypnosis seance» (2010);
- соціальний фотопроєкт «Playground» (2011);
- співавтор історико-документального фільму на Фестивалі дитячої творчості «Птах» (2019);
- експозиційно-комунікаційний дизайн-проєкт для музею «Великоанадольський ліс» (2020);
- медіа-проєкт «Forrrest»: веб-сайт, фото, графіка, текст, звук (2002—2005);
- портфоліо Антона на shutterstock media portfolio (since 2012) https://www.shutterstock.com/g/z_globe_studio/video

З 2017 року Антон викладав у школі: географія, гуманітарні науки. А з 2019 року — репетитор: англійська, шкільні предмети, медіавиробництво. Працював з дітьми та дорослими, індивідуально та в групах. Особливо Антону вдавалася робота з дітьми з особливими освітніми потребами.

У 2023 році Антон долучився до складу ЗСУ, проходив службу в десантно-штурмових військах. 9 березня загинув у бою за Батьківщину. У Антона залишилося двоє синів — Нестор та Фелікс.

Дякуємо Антонові за службу та висловлюємо щирі співчуття родині та друзям.

Кафедра археології НаУКМА, сторіна фейсбук

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

YouTube-канал "Твоя підпільна гуманітарка"
Цей проєкт не є власне історичним, а розглядає ширше коло гуманітарних питань. Та для тих, хто прагне вивчати історію в ширшому контексті, — неабияка знахідка, адже тут і про розвиток української мови, літератури, культури в найрізноманітніших проявах.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

Ви знаходитесь тут: Війна і ми Вічна пам'ять