Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

СМІРНОВ Антон

9 березня 2024 року поблизу Георгіївки Донецької області під час відбиття штурму загинув випускник нашої кафедри Антон Смірнов.

З 2001 року Антон брав участь в археологічних експедиціях, після чого вступив до МП «Археологія» НаУКМА, яку закінчив у 2005 році.

До 2006 року працював у експедиціях кафедри археології НаУКМА, Інституту класичної археології (Остін, Техас, США) та Інституту археології НАН України у Херсонській, Київській областях та Києві.

З 2007 року Антон працював у креативній сфері: фотографія, графіка, відео, дизайн, медіа-кампанії, письменництво. Як митець долучився до створення та був членом групи «Худрада». Креативний доробок Антона:
- проєкт «Папір А4, кулькова ручка» («Kyiv-Fine-Art» Gallery): графіка; у співпраці з Ксенією Гнилицькою (2007);
- проєкт «Nude Truth» («Kyiv-Fine-Art» Gallery): графіка; у співпраці з Ксенією Гнилицькою (2008);
- соціальний медіа-проєкт «Рімейк»: об’єкти, медіа-кампанія, майстер-класи про вторинне використання сміття, у співпраці з Ксенією Гнилицькою (2009);
- соціальний фотопроєкт «The group hypnosis seance» (2010);
- соціальний фотопроєкт «Playground» (2011);
- співавтор історико-документального фільму на Фестивалі дитячої творчості «Птах» (2019);
- експозиційно-комунікаційний дизайн-проєкт для музею «Великоанадольський ліс» (2020);
- медіа-проєкт «Forrrest»: веб-сайт, фото, графіка, текст, звук (2002—2005);
- портфоліо Антона на shutterstock media portfolio (since 2012) https://www.shutterstock.com/g/z_globe_studio/video

З 2017 року Антон викладав у школі: географія, гуманітарні науки. А з 2019 року — репетитор: англійська, шкільні предмети, медіавиробництво. Працював з дітьми та дорослими, індивідуально та в групах. Особливо Антону вдавалася робота з дітьми з особливими освітніми потребами.

У 2023 році Антон долучився до складу ЗСУ, проходив службу в десантно-штурмових військах. 9 березня загинув у бою за Батьківщину. У Антона залишилося двоє синів — Нестор та Фелікс.

Дякуємо Антонові за службу та висловлюємо щирі співчуття родині та друзям.

Кафедра археології НаУКМА, сторіна фейсбук

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

УКУЛЬТУРА / UCULTURE
Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників культури. Тут розповідають про українську культуру не через перелік дат, імен і фактів, а через історії про людей. Про що вони мріяли, яким був їхній побут, якими цінностями вони керувалися, що їх надихало. І головне, разом шукаємо відповідь на питання — як ці історії впливають на нас і визначають наше сьогодення.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Ви знаходитесь тут: Війна і ми Вічна пам'ять