Міжнародна діяльність є важливою складовою діяльності Спілки. Про це наголошено у нашому Статуті (розділ 2.4.11; 2.5.2; 2.5.17; 3.2). Це також випливає зі Стратегії дій на 2020—2024 рр., де закладені підвалини системної діяльності та визначені напрямки вдосконалення цієї діяльності відповідно до сучасних форм соціальної взаємодії.
Ми виступаємо за розвиток міжнародного співробітництва у археологічній і пам’яткоохоронній сферах, вивчаємо закордонний та міжнародний досвід у цій сфері та розвиваємо різні форми контактів, адвокатуємо питання захисту та промоції археологічної спадщини не тільки на національному, але й міжнародному рівні. Важливо, що членами Спілки можуть бути іноземні громадяни.
Про створення, мету та план дій Спілки повідомлялось теперішнім головою правління у бюлетені Європейської асоціації археологів "The European Archaeologist" (2011, № 35, pp. 14—17). Після подій 2014 р. було прийняте звернення до російських колег із закликом не брати участь в археологічних розкопках в окупованому Криму, а копія звернення була надіслана до президії Європейської археологічної асоціації.
При розробці "Кодексу професійного археолога" і у подальшому його впровадженню у життя були взяти до уваги висновки закордонних колег, зокрема з ФРН, США та Великої Британії.
У правлінні САУ проводяться зустрічі з закордонними археологами, був організований та проведений Міжнародний семінар "Археологія на окупованих та у зонах збройних конфліктів" . У 2020 р. члени Спілки доповідали на міжнародній онлайн конференції Норвезького інституту у Римі «Торгівля старожитностями та політичне насильство», брали участь у роботі круглого стола Північного центру культурної спадщини та військових конфліктів (Копенгаген) з питань використання культурної та археологічної спадщини Криму Російською Федерацією та проросійськими групами.
Міжнародна сфера діяльності Спілки потребує подальшого вдосконалення та поширення.