Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Ми хочемо познайомити вас із нашими представниками на місцях і для цього розпочинаємо рубрику про наші середки. Ви дізнаєтесь, хто є членами Спілки в кожній області, чим вони займаються і навіть чого прагнуть. Але не забувайте, що Спілка — як живий організм, хтозна, може завтра і ви можете долучитися до якогось осередка і стати частиною великої та розгалуженої команди САУ.

Починаємо з полтавського осередка. І він презентував себе одразу кількома засобами: відеоролик, прес-конференція та ще багато цікавої інформації на власній сторінці в соцмережах facebook.com, academia.edu і власному YouTube каналі.

Осередок створений у 2014 році. Працює за кількома напрямами:
- популяризує археологічні пам’ятки області;
- співпрацює з музейним та навчальними закладами, з місцевими ЗМІ;
- запобігає нищенню культурної спадщини;
- бере участь і організовує археологічні дослідження.

Із 2015 року Полтавський підрозділ виступає співорганізатором досліджень на Глинському археологічному комплексі; з 2017 по 2019 роки співорганізатор Міжнародного літнього практикуму з археологічної керамології; з 2020 року співпрацює з археологічною школою «BARBARICUM».

Співорганізатор:
- І Міжнародний літній практикум з археологічної керамології (2017);
- ІІ Міжнародний літній практикум з археологічної керамології (2018);
- ІІІ Міжнародний літній практикум з археологічної керамології (2019);
- Міжнародний науковий симпозіум “Кераміка як маркер міжкультурних зв'язків давнього населення України: імпорти, запозичення, імітації”, 13—14 липня 2018 року;
- Міжнародний науковий керамологічний симпозіум “Горно в гончарній культурі народів Світу”, 5—7 травня 2021 року.

Хто голова і хто члени полтавської команди можна подивитися безпосередньо на сайті САУ та на YouTube каналі Спілки.

Полтавський регіональний підрозділ

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Історія без міфів"
Канал розповідає про всі періоди історії та різні спектри питань: політичні, воєнні, економічні, історії міжнародних відносин, мистецтва та спорту, біографії видатних особистостей. Часто запрошують у гості в якості спікерів-експертів із науково-дослідних інститутів, історичних музеїв та університетів, в тому числі "спілчан".

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

YouTube-канал "Per Áspera"
Молодий український YouTube канал, що розповідає про медицину, природничі науки, їх минуле та сучасне. Тут вам просто і цікаво розкажуть про хвороби, як вони поширювалися в світі, як хворіли та лікували в давнину чи не такі вже й далекі часи. Канал руйнує міфи про медичні знання та медичну освіту, що іноді сильно «укорінилися в свідомості». Канал буде цікавий не лише тим, хто цікавиться історією, але і тим, хто вивчає медицину, фармакологію. Адже ведучий — викладач Львівського Медичного Університету, дослідник медицини Стас Дем'янчук.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Архів випусків журналу «Археологія» (з 2008 р.)
на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

Ви знаходитесь тут: Новини Хроніка Полтавський осередок САУ