Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Днями вийшов друком збірник матеріалів конференції для дітей шкільного віку та студентів перших курсів вищих навчальних закладів «АРХЕОЛОГІУМ».

В організації конференції приймають участь Інститут археології НАН України, ВГО «Спілка археологів України» і Музей археології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, на базі якого проходить захід. Фінансова підтримка надається з боку ДП НДЦ «Охоронна археологічна служба України».

 

«АРХЕОЛОГІУМ» відбувається раз на два роки. Проте, цього року, через карантинні обмеження не вдалось провести саму конференція, була видана збірка праць. В цій збірці містяться результати досліджень наймолодших українських археологів. Тут є представники з самих різних обласних центрів України: Київ, Дніпро, Запоріжжя, Одеса, Харків. Приємно бачити, що тематика матеріалів дуже широка. Молоді науковці цікавляться як вивченням традиційних аспектів археологічної науки (поховального обряду, культової сфери, окремих категорій матеріальної культури, проблем давнього виробництва), так і звертають увагу на такі теми, як, наприклад, неінвазивні методи археологічних досліджень, або вивчення гендерних компонентів в археології. В збірці містяться результати дослідження археологічних пам’яток дуже широкого хронологічного діапазону: від бронзової доби до середньовіччя.

З електронною версією збірника можна ознайомитися за посиланням.

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

WAS: Популярна історія
Цей ресурс створений для розвінчання міфів, що світом править містика, щось надприродне та паранормальне. Автори доводять, що історію роблять люди, котрі не завжди чинять правильно та логічно, а ми через віки намагаємося їх зрозуміти. Канал «WAS: Популярна історія» розповідає про маловідомі історії, яскравих персонажів, важливі події.

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

Германо-слов'янська археологічна експедиція ХНУ ім В.Н. Каразіна
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

Ви знаходитесь тут: Новини Публікації «АРХЕОЛОГІУМ» 2020