Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Чи знаєте ви, що живопис, скульптура, музика й навіть драма існували ще в період пізнього палеоліту? А драму й узагалі можна вважати, чи не найпоширенішою формою самовираження найдавнішої людини?

А чим сапієнси відрізнялись від своїх попередників — неандертальців, знаєте? Що дозволило їм краще пристосуватись і вижити (на відміну від останніх)?

Де на території сучасної України збереглися найважливіші стоянки того часу? В якому стані вони нині? Зокрема відома стоянка мисливців на мамонтів доби пізнього палеоліту в селі Межиріч на Черкащині, котра навіть відкрита для відвідин?

Про пам’ятки пізнього палеоліту на теренах України, особливості культури того часу — житла, одяг, прикраси й вироби мистецтва — у програмі «Імператив» на UA: Радіо Культура розповів доцент кафедри археології та музеєзнавства Київського національного університету ім. Шевченка, кандидат історичних наук Павло Шидловський.

Ведуча — Юлія Чаплінська

Запис тут: http://www.nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=2354800

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

National Archaeological Record of Romania (RAN)
Великий архів румунської археологічної та історичної літератури.

Історичний вебінар \ Historical Webinar
Канал презентує тематичні доповіді фахових істориків, конференції, огляд книжок та історичних фільмів, що висвітлюють, насамперед, різні періоди історії України, Польщі, РФ, інших держав Центральної та Східної Європи, питання українсько-польських, українсько-білоруських та українсько-російських взаємин.

Ви знаходитесь тут: Новини ЗМІ Програма "Імператив" на "Радіо Культура". Пізній палеоліт на території сучасної України