Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Зруйновані церкви, розграбовані музеї, вщент розбомблені історичні центри… Ніколи знову! Цей асоціативний ряд неначе навмисно зашито між рядків Гаазької конвенції 1954 року про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту, яка і досі слугує фундаментом міжнародного права культурної спадщини. Чи могли творці цього вікопомного документа передбачити, що через якісь 60 із гаком років існуючий міжнародний правопорядок зіткнеться з викликами і загрозами нового світу постправди, де вандали та поруйновувачі називатимуться консерваторами і реставраторами, позиціонуючи себе як найвірніших ревнителів старовини, які щохвилини готові вирушити в будь-яку точку світу, щоб прийти на допомогу загроженим пам’яткам?

Мабуть, навіть злочини ІДІЛ проти всесвітньої спадщини, які приголомшили здавалось би вже звиклу до всього міжнародну спільноту, попри катастрофічні наслідки, не містили і дещиці того цинізму та паскудства, які притаманні діянням російських окупантів. Кувалди та вибухівка терористів завдають пам’яткам фізичної шкоди. Зразково-показові "реставрації", на додачу до фізичної шкоди, паплюжать саму душу пам’ятки, назавжди проганяючи від неї генія місця.

Тема псевдореставрації як одного з інструментів російської гібридної війни в Сирії та українському Криму стала предметом всебічного обговорення у програмі "Кримський вечір" на Радіо Свобода (проєкт — Крим. Реалії).


Фото з ФБ-сторінки Анатолія Туманова

Ведуча — Олена Ремовська

Учасники програми:
директор Інституту сходознавства імені А. Ю. Кримського НАН України, доктор філологічних наук Олександр Богомолов;
кримський активіст Едем Дудаков;
колишній співробітник НЗ «Херсонес Таврійський» Анатолій Туманов;
член правління Спілки археологів України, с. н. с. Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України, кандидат юридичних наук Олександр Малишев.

Подивитись програму можна тут:

Матеріал підготував Олександр Малишев (спеціально для сайту САУ)
18 грудня 2020

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 5169 3305 1813 7077
Детальніше
Ви знаходитесь тут: Новини ЗМІ Програма "Кримський вечір" на радіо "Крим. Реалії". Кримська реставрація по-російськи