Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Український політик та громадський діяч, лідер політичної партії Громадський рух «Рідна країна» Микола Томенко відреагував на інформацію про пограбування чорними археологами пам'ятки археології національного значення урочища «Дідова хата 1», де було античне поселення.

У дописі «Чорна археологія — гуманітарний ковід України» він, зокрема, зазначив, що ще сумнішими, ніж ганебне пограбування археологічних пам’яток різного часу, є факти продажу унікальних артефактів за кордон, особливо до Росії. Росія століттями намагається пояснити власну історію свого державотворення та приватизувати добу княжої України-Руси, а тому зацікавлена в отриманні артефактів з території України, передусім пам’яток середньовічної Русі, для підтвердження власної історичної візії про Русь як державу росіян.

На думку М. Томенка, нагальною потребою для подолання тіньової археології є реалізація низки заходів. Докладніше за посиланням: ridna.in.ua

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

"Библиотека истории"
Велика кількість історичної літератури.

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Ви знаходитесь тут: Новини ЗМІ Микола Томенко: Чорна археологія — гуманітарний ковід України