Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

9 квітня цього року на порталі «Музейний простір» опубліковано приголомшливу інформація щодо унікального давнього металевого шолома. За сукупністю існуючих даних, його знайшли в Україні, продали на інтернет-аукціоні «Віоліті», а згодом перепродали у Великій Британії на аукціоні «Timeline».

Спілка археологів України звернулася з листом до Міністра культури України Євгена Нищука, Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна та Голови Служби безпеки України Василя Грицака з проханням ініціювати процес повернення в Україну унікального предмета.

У чому унікальність шолома? Чи є юридичні шляхи його повернення до України? Яка взагалі нині ситуація з охороною археологічної спадщини в нашій державі? Про все це у програмі Імператив на UA: Радіо Культура. Гості студії: провідний науковий співробітник Інституту археології НАНУ, Голова правління Спілки археологів України, доктор історичних наук Яків Гершкович та Голова ради молодих учених і старший науковий співробітник Інститут держави й права імені В. М. Корецького НАНУ, член правління Спілки археологів України, кандидат юридичних наук Олександр Малишев. Ведуча: Юлія Чаплінська

Запис програми тут: http://www.nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=2215416

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Книги за Македония
Література з історії та етнографії Болгарії й Македонії.

Відлуння віків
Український пам’яткоохоронний інтернет-ресурс.

Blue Shield
Робота для охорони культурної спадщини у світі з координації підготовки і реагування на надзвичайні ситуації (сайт англійською мовою).

LIKБЕЗ. Історичний фронт
Метою проєкту є популяризація історії України у найрізноманітніших форматах, оскільки саме адекватне бачення минулого є підставою української ідентичності та запорукою єдності країни. Початковою мотивацією для створення проєкту стала інформаційна протидія російській пропаганді, в якій історична риторика займає дуже вагоме місце.

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

Ви знаходитесь тут: Новини ЗМІ Програма "Імператив" на "Радіо Культура". Чи повернеться до України унікальний металевий шолом?