Cпілка археологів України

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

9 квітня цього року на порталі «Музейний простір» опубліковано приголомшливу інформація щодо унікального давнього металевого шолома. За сукупністю існуючих даних, його знайшли в Україні, продали на інтернет-аукціоні «Віоліті», а згодом перепродали у Великій Британії на аукціоні «Timeline».

Спілка археологів України звернулася з листом до Міністра культури України Євгена Нищука, Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна та Голови Служби безпеки України Василя Грицака з проханням ініціювати процес повернення в Україну унікального предмета.

У чому унікальність шолома? Чи є юридичні шляхи його повернення до України? Яка взагалі нині ситуація з охороною археологічної спадщини в нашій державі? Про все це у програмі Імператив на UA: Радіо Культура. Гості студії: провідний науковий співробітник Інституту археології НАНУ, Голова правління Спілки археологів України, доктор історичних наук Яків Гершкович та Голова ради молодих учених і старший науковий співробітник Інститут держави й права імені В. М. Корецького НАНУ, член правління Спілки археологів України, кандидат юридичних наук Олександр Малишев. Ведуча: Юлія Чаплінська

Запис програми тут: http://www.nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=2215416

Пошук

Контакти

spilka.arch.ukraine@gmail.com
Ми в соцмережах

Поточний проєкт Спілки

Сплата членських внесків

Корпоративна карта Приватбанку для сплати внесків 4246 0010 6613 5355
Детальніше

Інтернет-ресурси

Legio Historica
Проєкт створений студентами та випускниками історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка як відповідь на міфи, фейки та фальсифікації від тих, хто "дізнався правду". Команда проєкту поєднує фаховість із крутими форматами, які дозволять вам дізнаватись про минуле із захопленням.

YouTube-канал "Локальна історія"
Сам проєкт стартував у 2013 р., а з 2018 р. має низку відеопроєктів про минуле України та світу. Тут ви знайдете багато різних "подкастів" та "списків відтворення" про різні аспекти життя, історії та археології України. На каналі виступають різні дослідники, а також є розділі щодо "усної історії" — свідчення живих очевидців різних подій.

YouTube-канал "Світлотінь"
Проєкт, який популяризує історію України і світу та зосереджений здебільшого на XX столітті. На youtube-каналі проєкту Ви знайдете добірку відео про те, якою була Україна сто років тому. Досить часто розглядаються певні етнографічні цікавинки України. Також розглянуті важливі аспекти всесвітньої історії.

YouTube-канал "Реальна історія"
Ведучий каналу Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія.

Сайт "Историческая библиотека"
Великий обсяг літератури з археології в html-форматі.

Stratum plus
Архів журналу "Stratum plus".

Ви знаходитесь тут: Археологія у ЗМІ Програма "Імператив" на "Радіо Культура". Чи повернеться до України унікальний металевий шолом?